KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13162175
nr 1316 2175
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Ryttarmonument". Signerad, numrerad 6/18. Haskel 131. Oramat löst blad. Motivet: 20x28 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 30 mars 2020
kl 19:38:51
24/3 10:11:10
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander